Neler yeni

55 inç Toshiba ve Vestel TV ler

samsun55

Yeni Üye
Yeni Üye
Farklı bir forumda

Toshiba 55QL5D63DT
Vestel 55Q9900
Toshiba 55QA7D63DT

Vestel Yetkilisine aşağıdaki şeklinde soru sormuştum

Yukarıda yer alan 3 TV nin panelleri farklı mı? (Hepsi qled ancak üreticiler farklı mı? Bu cihazlarda hangi paneller kullanılıyor)
İşlemcileri farklı mı?
Ana kartları farklı mı?

"Toshiba 55QL5D63DT, Vestel 55Q9900, bu iki model aynı panel ips ve tek üretici mevcut.
Toshiba 55QA7D63DT iki üretici mevcut, biri yukarıdaki modellerle aynı panel ips. Diğeri yine ips panel farklı bir üretici.

İşlemci ve anakart özellikleri aynı." Bu şekilde cavap geldi.

Bu 3 TV arasında kayda değer fiyat farkı var? (yaklaşık 1500 TL) En uygun 55QA7D63DT
Bu TV ler bu fyatlarla alınır mı?
Alınacak olsa hangisi alınır?

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Farklı bir forumda

Toshiba 55QL5D63DT
Vestel 55Q9900
Toshiba 55QA7D63DT

Vestel Yetkilisine aşağıdaki şeklinde soru sormuştum

Yukarıda yer alan 3 TV nin panelleri farklı mı? (Hepsi qled ancak üreticiler farklı mı? Bu cihazlarda hangi paneller kullanılıyor)
İşlemcileri farklı mı?
Ana kartları farklı mı?

"Toshiba 55QL5D63DT, Vestel 55Q9900, bu iki model aynı panel ips ve tek üretici mevcut.
Toshiba 55QA7D63DT iki üretici mevcut, biri yukarıdaki modellerle aynı panel ips. Diğeri yine ips panel farklı bir üretici.

İşlemci ve anakart özellikleri aynı." Bu şekilde cavap geldi.

Bu 3 TV arasında kayda değer fiyat farkı var? (yaklaşık 1500 TL) En uygun 55QA7D63DT
Bu TV ler bu fyatlarla alınır mı?
Alınacak olsa hangisi alınır?

Bazen benim yazdıklarım agresif algılanabilir ama ben yine de doğru bildiğimi yazayım.

Size tv tavsiyesinden önce bana kalırsa forum kültüründe birbirine bilgi kırdırma olarak algılanabilecek yaklaşımların hoş karşılanmadığı bilgisini paylaşmak isterim.

Bugün gidip herhangi bir foruma ''Siz böyle dediniz ama bak inceleriz de böyle diyorlar'' dediğinizde karşı taraf için de bu durum itici olur, ya tepki gösterilir ya da cevap verilmez görmezden gelinir.

Bahsettiğiniz modellerin tamamının bilgileri zaten haftalar aylar önce paylaşılmış, ürünlerin hangi koşullarda neleri verip veremeyeceği ile ilgili onlarca yazışma da yapılmış, buna rağmen kim olduğunu bilmediğim ama vestel yetkilisi olduğunu söylediğiniz kişiye sorduğunuz soru zaten cevaplanmış sorular olduğu için bu aslında bilgi teyit etme ihtiyacı gibi geliyor bana.

Özellikler paylaşılmış, panel bilgileri verilmiş, görüşler aktarılmış hatta cevaplar da alınmış, yani bu noktadan sonmra size kim neyi almanız gerektiğini neden söylesin ben anlayamıyorum.

Daha önce birçok kez dile getirdim yine yazayım, bu forum siz bol bol gelin soru sorun da sirkülasyondan reklam geliri elde etsin amaçlı işlemiyor yani cevapladığımız sorularda da bir mantık olmasını bekliyoruz.

Başka bir forum olsa size burada konuyu uzattıkça uzatacak, size yeniden mesaj attıracak, bir daha, bir daha, bir daha mesaj atmanız için elinden geleni yapacak kişilerin verdiği cevaplar alırdınız ancak biz bunun yerine size bir televizyon satın alma sürecinde en önemli unsurun önce kendi kullanıcı profilinizi çıkartmanız gerektiğini belirtip size şu konuyu hazırladık.

Sonra da sizlere merak ettiğiniz her ürünün teknik özelliklerini paylaştık,

Yani sorunuzun cevabı kimsede değil sizde.

Eskiden olsa televizyonların içerisinde ne olup olmadığını bilmediğiniz ve neye göre karar vermeniz gerektiğini de kimse size anlatmadığı için haklısınız derdik ama bugün artık çözüm kendi elinizde.

Ben istesem size bu kadar dert anlatmaya uğraşacağıma ''Şunu al'' der geçerdim olur biterdi ama amacımız bu değil.

Yani sizden ricam, hangi forumda ne öğrendiniz ise o bilgi orada kalsın lütfen.

Söz konusu televizyon olduğunda, panel olduğunda ve hele ki Vestel üretimleri, Philips, LG, Samsung vs gibi markalarda bizim elimizdeki bilgilerin çok methedilen yurt dışı forumlarda dahi olmadığını söyleyebilirim.

Burada @Tesla @Vesteloji @orcun ve daha nice kıymetli arkadaşımız bilgilerini paylaşıyor ve sizlere yardımcı olmak için uğraşıyorsa rica ediyorum verilen bilgilere biraz odaklanıp kendi tercihinizi kendiniz yapın.

Biz sizleri bir marka veya modele yönlendirip rant elde edilmesine karşı bir görüşteyken direkt olarak yönlendirme yapmak istemiyor olmamızı da anlamanız gerekir.