Neler yeni

Teknik Soru 55QN90B Hareketli sahne titreme sorunu ÇÖZÜLDÜ ??

YusufAksoy55

Meraklı
Meraklı
Mutluyum TV yi iade edecektim neredeyse kendim kurcaladım çözdüm gayet basit şunları yapıyosunuz,

Menü>Ayarlar>Tüm Ayarlar>Görüntü>Uzman Ayarları>Görüntü Netliği Ayarları

Bulanıklık Azaltma ve Titreme ayarlarını 0 yapın , Parazit azaltma Otomatik de kalsın, başka bi ayar yapmayın.

Bunları yaptıktan sonra TV yi kapat aç yapın Futbol maçlarındaki o titreyen robotik görüntü düzelecek , filmlerde de aynı şekilde düzeldiğini göreceksiniz.

Bende resim modu Dinamik te gayet güzel renkler, helede 4K HDR Keyfi bambaşka. Farklı hiçbir ayar yapmadım zaten fabrika ayarı olarak otomatik parlaklık açık çok işlevsel çalışıyor.

emurat

Süper Üye
Kadim Üye
Mutluyum TV yi iade edecektim neredeyse kendim kurcaladım çözdüm gayet basit şunları yapıyosunuz,

Bulanıklık Azaltma ve Titreme ayarlarını 0 yapın , Parazit azaltma Otomatik de kalsın, başka bi ayar yapmayın.

Bunları yaptıktan sonra TV yi kapat aç yapın Futbol maçlarındaki o titreyen robotik görüntü düzelecek , filmlerde de aynı şekilde düzeldiğini göreceksiniz.

Bende resim modu Dinamik te gayet güzel renkler, helede 4K HDR Keyfi bambaşka. Farklı hiçbir ayar yapmadım zaten fabrika ayarı olarak otomatik parlaklık açık çok işlevsel çalışıyor.
Hadi hocam hayırlı olsun.

YusufAksoy55

Meraklı
Meraklı
Konuyu sabitledim kardeşim.
Umarım faydamız dokunur, Samsung servisini aradığımda teknik ekip gelip anakart reset güncelleme falan dedi, Servis ekibinin bunu bilmesi gerekiyor biçok kişi eminim bu yüzden iade ediyor sıkıntı yaşıyor.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Umarım faydamız dokunur, Samsung servisini aradığımda teknik ekip gelip anakart reset güncelleme falan dedi, Servis ekibinin bunu bilmesi gerekiyor biçok kişi eminim bu yüzden iade ediyor sıkıntı yaşıyor.
Yetkili servisler VA panel nedir IPS panel nedir daha onu bilmiyorlar sevgili kardeşim :(

Duvar delmek, tv ilk kurulum yapmak, Factory Reset atmak.

İşte size yetkili servis.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Adem hocam. Yeni TV alanlar için Test dosyaları palaşıp sabitler misiniz? Eski forumda vardı. USB ya atılan şeklinde. Burada yok.
Nasıl bir dosya anlayamadım? :alala

Bizim panel test uygulaması mı?

Noyan

Yeni Üye
Yeni Üye

Merhaba. Nasıl bir sorunla karşı karşıyaydınız. Ben dediğiniz ayarları yaptım ama bir değişiklik farketmedim.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
abi bende maç izlerken top uzayarak gidiyor sanki. Yani nasıl anlatsam. Titriyor gibi. Bir de bazı videolarda. Tam ekran olsun olmasın. Videonun üst kısmı bazı sahnelerde bulanıklaşıyor.
Özellikle futbol yayınlarında herkesin bir sorunu var :D

Şu zamana kadarki tecrübelerimiz ise, uygun ayarı oturtunca sorunun ortadan kalktığı yönde.

Tevfik20

Yeni Üye
Yeni Üye
@YusufAksoy55 dostumuzun Şu Mesajındaki ayarları uygulayın lütfen. :ok
Adem Bey, bu ayarlarında yaptık ama bu sefer piksellenmeler var yani kumlu gibi görüntü. TV yi alalı 2 ay oldu. Vatandan aldım. Televizyonu çok beğenerek aldım ama bu performansla rezil oldum paramla. 10 binlik TV lerde daha iyi maç film izliyorum.

Bu TV yi baska bir marka ve modelle değişimi isteme yada para iadesi alma şansımız nedir ?

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Adem Bey, bu ayarlarında yaptık ama bu sefer piksellenmeler var yani kumlu gibi görüntü. TV yi alalı 2 ay oldu. Vatandan aldım. Televizyonu çok beğenerek aldım ama bu performansla rezil oldum paramla. 10 binlik TV lerde daha iyi maç film izliyorum.

Bu TV yi baska bir marka ve modelle değişimi isteme yada para iadesi alma şansımız nedir ?
Ben firmaların bu şekilde yaklaşım sergilediğini hiç görmedim. Ancak ürünün ayıplı olduğu gerekçesi ile değişim veya iadesini isteyebilirsiniz ki bunun için Hakem heyeti muhtemelen Bilirkişi Tayin edecektir.

Değişim isterseniz aynı mal gelir, aynı derdi çekersiniz
Ücret iadesi isterseniz bugün zarar edersiniz enflasyon farkından dolayı, yarın çok daha fazla zarar edersiniz seçim sonrası oluşacak kur farkından dolayı. (Dosyanızın ele alınıp görüşülüp karar bağlanması 3-6 ay arası sürer. )