Neler yeni

DİJİTSU SERVİSİ KURULUM İÇİN HAKSIZ PARA İSTİYOR

dotaking

Yeni Üye
Yeni Üye
@Adem Helvacı @İlteriş Yılmaz hocam yardımcı olur musunuz lütfen. Bir önceki konumda verdiğim karar üzere bu Cuma Bim'den DİJİTSU 55'' TV alacağım. Dijitsunun Ankara Çankaya yetkili servisini aradım (internette yazdığı için kişisel veri kapsamına girmez, numarası 05333394922) önden kurulum için bilgi almak için. Askı aparatının 55 inc için olanını 150 TL diye fiyat verdi. Hadi onu kabul ettim bir de kurulum ücreti toplam 400 TL istiyor. Diyor ki 58 inc ve üstü sehpa üzeri kurulum ücretsiz. 55 inch olduğu için kurulum ücretli diyor. Peki ben kurulum istemiyorum kendim kurarım dedim, bu sefer de garanti dışı kalır diyorlar. Bu nasıl iştir ? Servis zaten firmadan para almıyor mu ? Zorla hizmet satıyorlar.

Dijitsunun kendi sitesinde bir veri bualamadım ama, Hepsıburadanın Tv aldıktan sonra dikkat edilmesi gerekenler sayfasında DİJİTSU'nun satış sonrası politikası olarak
50'' ve üzeri televizyonlarda
-Yetkili servis tarafından kurulum yapılması zorunlu olup ücretsizdir. Yetkili servisten önce ürün ambalaj ve kutusunu açmayınız. Yetkili servis gelmeden kutuyu açmanız durumunda ürün garanti dışı kalacaktır.
50'' altı televizyonlarda
-Yetkili servis kurulumu zorunluluğu yoktur ancak hasar vb. durumlara karşı servis hizmeti önerilir. Talep ettiğiniz takdirde Dijitsu müşteri hizmetlerini arayarak ücretli kurulum talebinde bulunabilirsiniz.
-Yetkili servis dışında müşterinin ürünü açması halinde herhangi bir garanti dışı kalma durumu söz konusu değildir.

yazıyor. Buna rağmen servis farklı davranıyor. Bilerek 58'' diyor. Lütfen firma yetkililerine sesimizi ulaştırabilir misiniz?

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
@Adem Helvacı @İlteriş Yılmaz hocam yardımcı olur musunuz lütfen. Bir önceki konumda verdiğim karar üzere bu Cuma Bim'den DİJİTSU 55'' TV alacağım. Dijitsunun Ankara Çankaya yetkili servisini aradım (internette yazdığı için kişisel veri kapsamına girmez, numarası 05333394922) önden kurulum için bilgi almak için. Askı aparatının 55 inc için olanını 150 TL diye fiyat verdi. Hadi onu kabul ettim bir de kurulum ücreti toplam 400 TL istiyor. Diyor ki 58 inc ve üstü sehpa üzeri kurulum ücretsiz. 55 inch olduğu için kurulum ücretli diyor. Peki ben kurulum istemiyorum kendim kurarım dedim, bu sefer de garanti dışı kalır diyorlar. Bu nasıl iştir ? Servis zaten firmadan para almıyor mu ? Zorla hizmet satıyorlar.

Dijitsunun kendi sitesinde bir veri bualamadım ama, Hepsıburadanın Tv aldıktan sonra dikkat edilmesi gerekenler sayfasında DİJİTSU'nun satış sonrası politikası olarak
50'' ve üzeri televizyonlarda
-Yetkili servis tarafından kurulum yapılması zorunlu olup ücretsizdir. Yetkili servisten önce ürün ambalaj ve kutusunu açmayınız. Yetkili servis gelmeden kutuyu açmanız durumunda ürün garanti dışı kalacaktır.
50'' altı televizyonlarda
-Yetkili servis kurulumu zorunluluğu yoktur ancak hasar vb. durumlara karşı servis hizmeti önerilir. Talep ettiğiniz takdirde Dijitsu müşteri hizmetlerini arayarak ücretli kurulum talebinde bulunabilirsiniz.
-Yetkili servis dışında müşterinin ürünü açması halinde herhangi bir garanti dışı kalma durumu söz konusu değildir.

yazıyor. Buna rağmen servis farklı davranıyor. Bilerek 58'' diyor. Lütfen firma yetkililerine sesimizi ulaştırabilir misiniz?
Abi niye stres yapıyorsun, sıkma canını.

Çağır servisi, kurdur masa üstüne ücretsiz, işlesin garantisini, servis çekip gittikten sonra sen kendin as duvara kim ne karışabilir? ;)

Biz seve seve sesiniz olur firmaya da durumu iletiriz fakat servislerin art niyetli yaklaşımlarına karşı dikkatli olmak da biz tüketicileirn görevi tabi ki ve sizi bu konuda kutluyorum.

Yetkili servis emekçilerinin para kazanmalarına lafımzı elbette yok fakat sırf size bir yetki verildi diye bunu suiistimal etmenin de anlamı yok.

Askı aparatından kazanıyorsun ona da kimsenin laf ettiği yok, 55'' tv yi duvara asmaya 400tl istemek nedir? Altın kaplama vida mı kullanıyorsun ustacım?

dotaking

Yeni Üye
Yeni Üye
Abi niye stres yapıyorsun, sıkma canını.

Çağır servisi, kurdur masa üstüne ücretsiz, işlesin garantisini, servis çekip gittikten sonra sen kendin as duvara kim ne karışabilir? ;)

Biz seve seve sesiniz olur firmaya da durumu iletiriz fakat servislerin art niyetli yaklaşımlarına karşı dikkatli olmak da biz tüketicileirn görevi tabi ki ve sizi bu konuda kutluyorum.

Yetkili servis emekçilerinin para kazanmalarına lafımzı elbette yok fakat sırf size bir yetki verildi diye bunu suiistimal etmenin de anlamı yok.

Aslı aparatından kazanıyorsun ona da kimsenin laf ettiği yok, 55'' tv yi duvara asmaya 400tl istemek nedir? Altın kaplama vida mı kullanıyorsun ustacım?
Hocam ben De öyle düşündüm ama 55'' e sehpa üstüne de para istiyorlar. 58'' olması lazım diyor ücretsiz kurulum için.

onlinesevenler

Yeni Üye
Yeni Üye
Dijitsu kurulum Hizmetleri Hakkında

Dijitsu marka TV'lerin nerden alındığına göre kurulum hizmeti değişmektedir.Bim Marketten alınanlar 32"-58" arası ücretli olup fabrika servise para ödememektedir. E haliyle kimsenin hayır olsun diye bedava hizmet vermesi beklenemez. 58", 65" üzeri TV'lerin masaüstü sehpa kurulumu ücretsizdir ve ancak kutu içerisinden aparat çıkarsa ki çıkmıyor, duvara montajı ücretsiz olabilir ,aparat ve montaj ücretlidir.
Teknosa ,Carfour ve Dijitsunun kendinden alınanlar ise 32"-50" inç arası 50" inç buna dahil değil ücretli olup yine aynı şekilde olup bunlarda da aparat çıkmıyor kutudan duvar aparatı ve montaj ücretlidir.
İadeleri servis almakta olup taşıma ,stoklama gibi hatalarda kolide hasar var ise ve cihaz üzerindeki tek bant açılmış ve bant üzerinde bant varsa iade alınmaz ve iadeye uygun değildir yazılarak servis formuna satıcı ile satıcı kendin kur veya koliyi o şekilde hasarlı verdi ise satıcıya yönlendirilir. Servis sizin yapamayacağınız bazı ayarları, göremeyeceğiniz sorunları görür ,kanal yükleme ve ufak sorunları yerinde çözer zaman ve sizi doğru bir şekilde yönlendirir. Bu durumda ücretli kurulumlarda servise vereceğiniz kurulum ücretinden kaçınmanız halinde mağdur olma olasılığınız yüksektir ki bu sefer olayı kendi lehinizde çözmek isteme niyetinizden dolayı servisi yetkisi olmadığı bu konuda meşgul etmiş olursunuz. Ayrıca ücretsiz hizmet diye birşey yoktur o hizmet bedelini ücretsiz diye ifade edilen ebatlarda fiyatları ücretli ve ücretsiz diye alınan yere göre kıyasladığınızda ücretsiz olanların ücretli olanlardan aynı model ve ebatta en az 1000 TL daha fazla olduğunu yani servise vereceğiniz miktarın 3,4 misli fazla olduğunu göreceksiniz.
Üstelik iadelerde kurulum ücreti alınmaz çünkü form tutulur ve Dijitsudan hakediş alınır.Dikkat yağmurdan kaçarken doluya tutulma yaşanmasın kırık TV sahibi olmayın en az TV fiyatı şu an 6000 kurulum masaüstü belki 10 da biri bilmem anlatabildim mi Rus ruleti oynamak istiyorsanız tabi o sizin bileceğiniz bir iş ki merak edip kutuyu açmayın servis zaten sizin yanınızda açacak bir sorun varsa söyleyecek çözerse çözecek çözemez ise iade talep edecektir
Video eşliğinde kurulumlar ise sadece servisin olmadığı ( özellikle Anadolu'daki ilçelerde çünkü her ilçede servis olmayabilir yada çok uzak olup servis gelmeyebilir ) bölgelerde geçerlidir.
Televizyonun kutusunu iade hakkını kaybetmemek için bir süre saklamanız tavsiye edilir.

6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Mevzuatına göre yasal haklarımız vardır.

Ekli dosyalar

• IMG_20231031_185632.jpg
    IMG_20231031_185632.jpg
    32.3 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:

onlinesevenler

Yeni Üye
Yeni Üye
Dijitsu kurulum Hizmetleri Hakkında

Dijitsu marka TV'lerin nerden alındığına göre kurulum hizmeti değişmektedir.Bim Marketten alınanlar 32"-58" arası ücretli olup fabrika servise para ödememektedir. E haliyle kimsenin hayır olsun diye bedava hizmet vermesi beklenemez. 58", 65" üzeri TV'lerin masaüstü sehpa kurulumu ücretsizdir ve ancak kutu içerisinden aparat çıkarsa ki çıkmıyor, duvara montajı ücretsiz olabilir ,aparat ve montaj ücretlidir.
Teknosa ,Carfour ve Dijitsunun kendinden alınanlar ise 32"-55" inç arası 55" inç buna dahil değil ücretli olup yine aynı şekilde olup bunlarda da aparat çıkmıyor kutudan duvar aparatı ve montaj ücretlidir.
İadeleri servis almakta olup taşıma ,stoklama gibi hatalarda kolide hasar var ise ve cihaz üzerindeki tek bant açılmış ve bant üzerinde bant varsa iade alınmaz ve iadeye uygun değildir yazılarak servis formuna satıcı ile satıcı kendin kur veya koliyi o şekilde hasarlı verdi ise satıcıya yönlendirilir. Servis sizin yapamayacağınız bazı ayarları, göremeyeceğiniz sorunları görür ,kanal yükleme ve ufak sorunları yerinde çözer zaman ve sizi doğru bir şekilde yönlendirir. Bu durumda ücretli kurulumlarda servise vereceğiniz kurulum ücretinden kaçınmanız halinde mağdur olma olasılığınız yüksektir ki bu sefer olayı kendi lehinizde çözmek isteme niyetinizden dolayı servisi yetkisi olmadığı bu konuda meşgul etmiş olursunuz. Ayrıca ücretsiz hizmet diye birşey yoktur o hizmet bedelini ücretsiz diye ifade edilen ebatlarda fiyatları ücretli ve ücretsiz diye alınan yere göre kıyasladığınızda ücretsiz olanların ücretli olanlardan aynı model ve ebatta en az 1000 TL daha fazla olduğunu yani servise vereceğiniz miktarın 3,4 misli fazla olduğunu göreceksiniz.
Üstelik iadelerde kurulum ücreti alınmaz çünkü form tutulur ve Dijitsudan hakediş alınır.Dikkat yağmurdan kaçarken doluya tutulma yaşanmasın kırık TV sahibi olmayın en az TV fiyatı şu an 6000 kurulum masaüstü belki 10 da biri bilmem anlatabildim mi Rus ruleti oynamak istiyorsanız tabi o sizin bileceğiniz bir iş
Video eşliğinde kurulumlar ise sadece servisin olmadığı bölgelerde geçerlidir.
Ayrıca servis listesine http://dijitsu.ssh.com.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz. Servis olmayan ilçeler için komşu ilçe servislerine sorabilirsiniz çünkü servis yazmayan ilçelere komşu ilçe servisleri bakmaktadır. Çağrı merkezi numarası kuutunun sol yanında yazmaktadır. Ayrıca Televizyona bakan servisler Beyaz eşyaya bakmamakta olup onların servisi küçük ev aletleri servisleri kısmındadır.
İnternette her Dijitsu servisi yazan site yetkili servis değildir lütfen dikkat edin mağdur olmayın verdiğim adresten servisi kontrol edin yoksa hem paranızdan hem cihazınızdan olabilirsiniz. Servis formu almadan cihaz teslim etmeyiniz servis kaşesi olmayan belge almayınız.
0850 219 69 69

Hakan

Süper Üye
Kadim Üye
Onlinesevenler arkadaşa verdiği bilgiler için teşekkür ediyoruz. Bu durumda servis haklı. BİM'den alınan 55 inc TV ücretli kuruluma giriyor. Üretici bunu baştan belirtmiş. Bunun sebebi şu olabilir. Aynı ürün Teknosa'da, Carrefoursa'da daha yüksek fiyata satılıyor. Ama BİM'de ucuz satılıyor. Aradaki fark montajda alınıyor.

Gibi anladım.