Neler yeni

Estetik

Yelda Helvacı

Süper Moderatör
Süper Moderatör

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nedir? Kimlere Yapılabilir?”

Burun estetiği, ya da diğer adıyla rinoplasti burun şeklini değiştirmek amacıyla yapılan cerrahi operasyonlara verilen isimdir.

Burun estetiği yaptırmanın nedenleri arasında bir yaralanmadaki deformitelerin onarılması, veya doğum kusurunun düzeltilmesi için burnun fiziksel görünümünü değiştirmek ya da bazı solunum güçlüklerinin iyileştirerek, nefes almayı kolaylaştırmak bulunmaktadır.

Bazı vakalarda hem solunum güçlükleri hem de fiziksel görünüm rinoplasti seçeneğinin tercih edilmesinin arkasındaki nedenler arasında yer alabilir.

İlteriş Yılmaz

Sürecin kendisi sonuçtan çok daha kıymetli.
Yönetici
Admin
Web sitesi
www.inceleriz.com

İlteriş Yılmaz

Yönetici
Admin
Web sitesi
www.inceleriz.com

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Yoo, azıcık da kemeri törpülettirdim. Bıçak altına girmişim, tam paket olmadan kalkar mıyım? :hihi:
Ama temel amaç o değildi, zaten ameliyata girecektin, kesip biçmişlerken spiral ile biraz traşlamalarına lafımız yok :kiskis:

PCTeknikElektronik

@PCTeknik
Destek Ekibi
Küt pat diye kemik kırıyorlarmış uyanık olacaktım da,
Hasta bakıcı arkadaşım sağolsun full narkoz almadan sakın olma dedi çok kötü dedi hevesim kaçtı birkere artık olmam ameliyat.
Burun duzgün kemer vs yok içerde arıza var 3 yaşındayken ben doktor demiş ameliyat yapalım diye babam demiş olmaz küçük çocuk bişey olur diye yaptırmamış topu bana bırakmış gel şimdi ameliyat olda görelim yemiyor :kiskis:

PCTeknikElektronik

@PCTeknik
Destek Ekibi
Sağlık sorunu yoksa gereksiz estetik için burun ameliyatı olunmaması lazım bence.
Farklı sorunlarda çıkabiliyor bu tür ameliyatlarda durduk yere riske girmenin anlamı yok.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Hasta bakıcı arkadaşım sağolsun full narkoz almadan sakın olma dedi çok kötü dedi hevesim kaçtı birkere artık olmam ameliyat.
Burun duzgün kemer vs yok içerde arıza var 3 yaşındayken ben doktor demiş ameliyat yapalım diye babam demiş olmaz küçük çocuk bişey olur diye yaptırmamış topu bana bırakmış gel şimdi ameliyat olda görelim yemiyor :kiskis:
Burnuna estetik yaptırması gereken birisi varsa garadeniz dopraklarından nasibini almış olan ben olabilirdim ama 50 senedir mutlu mesut yaşıyorum kendisi ile :kiskis:

PCTeknikElektronik

@PCTeknik
Destek Ekibi
Burnuna estetik yaptırması gereken birisi varsa garadeniz dopraklarından nasibini almış olan ben olabilirdim ama 50 senedir mutlu mesut yaşıyorum kendisi ile :kiskis:
Tamamda Adem abi senin burnun iyi sorun yok gayet iyi estetik duruyor sana yakışıyor, bence estetiklik bir durum yok sende.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Tamamda Adem abi senin burnun iyi sorun yok gayet iyi estetik duruyor sana yakışıyor, bence estetiklik bir durum yok sende.
Valla burnum büyük, hem mecazi anlamda hem de fiziki anlamda ama ben her iki türlü de seviyorum burnumu :kiskis:

İlteriş Yılmaz

Yönetici
Admin
Web sitesi
www.inceleriz.com
Zaten artık tam narkoz vermeden yapmıyorlar sanırım. Olmak istediğinde sorarsın. Ne öncesinde ne sonrasında pek sorun yaşamadım. Pek acı dahi yaşamadım şükür. Bence sorun yaşıyorsan gerçekten güvenilir bir doktor bulup yaptırmalısın. Özellikle nefes konusunda yaşam kalitem ciddi derecede arttı. Kaldı ki ödemlerin tamamen gitmesi ve burnun yeni haline tamamen alışması 1 yılı buluyor. Tamamen normal halini aldığında çok daha rahat olacağını düşünüyorum.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Zaten artık tam narkoz vermeden yapmıyorlar sanırım. Olmak istediğinde sorarsın. Ne öncesinde ne sonrasında pek sorun yaşamadım. Pek acı dahi yaşamadım şükür. Bence sorun yaşıyorsan gerçekten güvenilir bir doktor bulup yaptırmalısın. Özellikle nefes konusunda yaşam kalitem ciddi derecede arttı. Kaldı ki ödemlerin tamamen gitmesi ve burnun yeni haline tamamen alışması 1 yılı buluyor. Tamamen normal halini aldığında çok daha rahat olacağını düşünüyorum.
Şu 1 yıl konusunu senden öğrendiğimde şaşırmıştım.
Normal bir apandisit veya safra kesesi vs gibi ameliyatlar oluyorsun, Açık cerrahi uygulananlar dahi birkaç haftada normale dönüyor ama burun kısmı ilginçmiş :alala:

İlteriş Yılmaz

Yönetici
Admin
Web sitesi
www.inceleriz.com
Şu 1 yıl konusunu senden öğrendiğimde şaşırmıştım.
Normal bir apandisit veya safra kesesi vs gibi ameliyatlar oluyorsun, Açık cerrahi uygulananlar dahi birkaç haftada normale dönüyor ama burun kısmı ilginçmiş :alala:
E sonuçta kemik eğriliği ameliyatı diyosun burnun iç yapısını baştan tasarlıyorlar resmen. Haliyle sürekli hareket halinde olan ve dış etkenlere maruz kalan bir organın yapısının oturması zaman alıyor. Anladığım kadarıyla vücut orada olağan dışı bir durum olduğunu tespit edip ödem oluşturuyor. O ödemin geçmesi, kıkırdak-kemik-et dokusunun birbirine alışması derken 1 yılı buluyormuş.