Neler yeni

ONVO OV24201 %25 AG Kaplama 6 COF 24'' FHD TV

muratt

Yeni Üye
Yeni Üye
merhaba adem hocam
Onvo OV24201 modeli özelliklerinde Full HD olarak belirtiliyor ancak bildiğiniz üzere küçük boyutlarda paneli HD Ready olduğu halde full hd yazma olayı sık yaşanıyor.
Bu modelin gerçek panel özellikleri nedir bilginiz var mı?
İyi geceler

Yönetici Düzenlemesi;

Merak edilen bir model olması nedeni ile ilk mesaja düzenleme girilmiş ve ürün özelliklerinin aktarıldığı site linki mesaja eklenmiştir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
merhaba adem hocam
Onvo OV24201 modeli özelliklerinde Full HD olarak belirtiliyor ancak bildiğiniz üzere küçük boyutlarda paneli HD Ready olduğu halde full hd yazma olayı sık yaşanıyor.
Bu modelin gerçek panel özellikleri nedir bilginiz var mı?
İyi geceler
Günaydın kardeşim.

Ofisteki pc de panellerin listesi var. Yarın geçince bakayım, sabah bana hatırlatmayı unutmayın lütfen.

Koyukara

Yeni Üye
Yeni Üye
Hocam ben de alım aşamasındayım. Mutfak için düşünüyorum. Full hd olup olmadığı hakkında ben de bilgi sahibi olmak istiyorum. Yada 24 veya 32 ekran tavsiye edeceğiniz mutfak televizyonu var mı? Sadece ulusal yayınlar izlenecek.

Koyukara

Yeni Üye
Yeni Üye
Günaydın kardeşim.

Ofisteki pc de panellerin listesi var. Yarın geçince bakayım, sabah bana hatırlatmayı unutmayın lütfen.
Hocam ben de alım aşamasındayım. Mutfak için düşünüyorum. Full hd olup olmadığı hakkında ben de bilgi sahibi olmak istiyorum. Yada 24 veya 32 ekran tavsiye edeceğiniz mutfak televizyonu var mı? Sadece ulusal yayınlar izlenecek.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Kardeşim Hoşgeldin.
Bugün forum ile çok ilgilenemedim o nedenle gündüz yazdığın bu mesajı görmemişim lütfen kusura bakma.
Rica etsem sabah hatırlatırmısın sizin için kontrol eder hemen cevap yazarım.

Koyukara

Yeni Üye
Yeni Üye
Kardeşim Hoşgeldin.
Bugün forum ile çok ilgilenemedim o nedenle gündüz yazdığın bu mesajı görmemişim lütfen kusura bakma.
Rica etsem sabah hatırlatırmısın sizin için kontrol eder hemen cevap yazarım.
Hocam hatırlat demişsiniz öğlene yakın oldu ama işten anca bakabildim.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com

NBKpro

Moderatör
Moderator
Web sitesi
inceleriz.com
Özelliklere bakınca Hz takıntısı olmayanlar için montiör olarak gayet iyi kullanılabilecek bir ürüne benziyor. "Vay efendim şu markanın ışıklı mışıklı şu monitörü 120 Hz, bu niye 60 Hz" yahu arkadaş o öve öve bitiremediğin marka monitör de TRT1 açmıyor. Bu açıyor :hihi
Kimin bilgisayar monitörü olarak kullanabileceğini söyledim. Elbette o pahalı ürünlerle aynı performansı veremeyebilir ama kullanılmaz denmez.

Ayakları iki yanda değil tek şekilde ortada olsun,
O kocaman ve çirkin marka plakası yerine daha küçük ya da siyah arka planda bir marka plakası (vidalı zaten çıkabiliyor alttan),
Al sana on numara ürün monitör olarak bile al kullan yani ofiste. Gördüğümde gözüme ilk çarpan o kocaman marka plakası olmuştu. Tamam Onvo'sun anladık. Aynı marka plakasını 55" TV'de kullanıyorsun göze batmıyor tamamda 24" olunca kocaman duruyor.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Özelliklere bakınca Hz takıntısı olmayanlar için montiör olarak gayet iyi kullanılabilecek bir ürüne benziyor. "Vay efendim şu markanın ışıklı mışıklı şu monitörü 120 Hz, bu niye 60 Hz" yahu arkadaş o öve öve bitiremediğin marka monitör de TRT1 açmıyor. Bu açıyor :hihi
Kimin bilgisayar monitörü olarak kullanabileceğini söyledim. Elbette o pahalı ürünlerle aynı performansı veremeyebilir ama kullanılmaz denmez.

Ayakları iki yanda değil tek şekilde ortada olsun,
O kocaman ve çirkin marka plakası yerine daha küçük ya da siyah arka planda bir marka plakası (vidalı zaten çıkabiliyor alttan),
Al sana on numara ürün monitör olarak bile al kullan yani ofiste. Gördüğümde gözüme ilk çarpan o kocaman marka plakası olmuştu. Tamam Onvo'sun anladık. Aynı marka plakasını 55" TV'de kullanıyorsun göze batmıyor tamamda 24" olunca kocaman duruyor.
Bak ince detaylar ne kadar önemli değil mi? ;)

Koyukara

Yeni Üye
Yeni Üye

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Teşekkür ederim hocam mutfak için uygun bir tv almış oldum. Sayenizde insanlar bilinçleniyor. Allah razı olsun.
Aaaaa çok sevindim sizin adınıza.

O halde sizden bir ricam var zira ben de hakikaten merak ediyorum.

TV geldiğinde kurduktan sonra birkaç görsel atma şansınzı olu rmu özellikle pencere ışıklarını yansıtma kapasitesini çok merak ediyorum bu modelde.

Hiç olmaza %3 ile %25 arasındaki farkı ve görüntüy eolumsuz etkisi olup olmadığını bu segment üründe de görmüş oluruz :ok

Koyukara

Yeni Üye
Yeni Üye
Aaaaa çok sevindim sizin adınıza.

O halde sizden bir ricam var zira ben de hakikaten merak ediyorum.

TV geldiğinde kurduktan sonra birkaç görsel atma şansınzı olu rmu özellikle pencere ışıklarını yansıtma kapasitesini çok merak ediyorum bu modelde.

Hiç olmaza %3 ile %25 arasındaki farkı ve görüntüy eolumsuz etkisi olup olmadığını bu segment üründe de görmüş oluruz :ok
Pencereye dönük değil maalesef hocam ama arkadaşlara belki fikir verir. Görüntüden memnun kaldım fakat sesler tiz çıkıyor ve yeter değil ama kısa mesafede sıkıntı olmuyor diye düşünüyorum.

Ekli dosyalar

• P30315-123632.jpg
    P30315-123632.jpg
    57.1 KB · Görüntüleme: 12
  • P30315-123616.jpg
    P30315-123616.jpg
    58.2 KB · Görüntüleme: 11
  • P30315-123553.jpg
    P30315-123553.jpg
    54.8 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Pencereye dönük değil maalesef hocam ama arkadaşlara belki fikir verir. Görüntüden memnun kaldım fakat sesler tiz çıkıyor ve iyi değil ama kısa mesafe yeterli diye düşünüyorum.
Gönlünüze göre güzel günlerde kullanmanızı dilerim tekrar :ok
VA panel olduğu hemen belli etti kendisini :ok

NBKpro

Moderatör
Moderator
Web sitesi
inceleriz.com
fakat sesler tiz çıkıyor ve yeter değil ama kısa mesafede sıkıntı olmuyor diye düşünüyorum.
Bu tarz ürünlerde sese çok önem vermiyorlar. LG'nin ve Vestel'in 22" TV ürünlerinde de ses berbat. Kısıkken anlaşılmıyor diye ses açıyoruz bu sefer daha boğuk ve plastik titreme sesiyle hoğoğoo diye çıkıyor ses. Küçük ekran isteyen sesi de kalitesiz dinlesin mantığı var sanırım. Elbette her ürün böyle değil.