Neler yeni

Vestel android 11 güncellemesi

Fikoloji

Moderator
Moderator
Web sitesi
www.youtube.com
Bir çok yerde dile getirmiştim android 9 sürümündeki TV ler Haziran ayı gibi guncelleme alarak android 11 olacak diye.
Şu anda bu güncellemeler devam ediyor. Bu gün yazılım kontrolü yaptırdım (normalde TV yi pek açmıyorum) baktım ki benim TV ye de güncelleme gelmiş.
E hadi yükleyelim o zaman.
Alltaki ibare önemli ntfs desteği kesiliyor ?Ntfs açabilmek için tıkla
Bir guncellemede ileri değil de geri nasıl gidilir düşüncesini yola çıkaran Vestel yine yaptı yapacağını ?
Bu güncelleme ile bazı hatalar da çıkmaktadır bunlar youtubede yorum olarak geliyor. Ara yama gelecektir arkadaşlar.
Şimdiden hayırlı olsun.

EDİT: https://forum.inceleriz.com/konular/android-11-ntfs-destegi-geldi.6601/ 15.02.2024

Ekli dosyalar

• IMG_20230622_230907.jpg
    IMG_20230622_230907.jpg
    15.5 KB · Görüntüleme: 66
Son düzenleme:

ismai.l

Araştırmacı
Araştırmacı
Ben pişmanım güncellediğime. Zaten ağır bi televizyondu daha da ağırlaştı Netflix, disney+ gibi uygulamalarda takılma sorunu da başladı

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Düz mantık ile konuya bakalım.

Android 9 ile dahi bu donanım kapasitesi ile kasan donan kilitlenen veya geç tepki veren ürünlerin DAHA GELİŞMİŞ olan Android 11 sürümünü kaldırabilmesi mümkün olmadığı gayet anlaşılır olduğu üzere o halde sorulması gereken soru şu sanırım.

Android 11 kaynaklı BÜYÜMENİN farkını dengelemek için Android 9 dan neler gitti?

Ben yazılımcı değilim, kodlamadan vs anlamam her ne kadar eski Basic ci ve Python kodlama sertifika sahibi olsam da. Ancak bildiğim bir şey var ki her güncelleme ve geliştirme boyut değişikliği ve işlem yük artışı anlamına gelir.

Eğer bu donanım X performans için ayarlanmış ve ürün sonra Y performansına yükseltilmiş işe belli yan etkileri mutlaka olacaktır.

Linux tabanlı olan vestel tv lerde yıllar boyunca çekirdek yazılım yüklemesi yaptık ancak orada boyutlar android yazılımları gibi değildi.

Örnek vermek gerekirse, Aynı dönemde Linux tabanlı MB100 anakartın yazılım boyutu 90mb boyutundayken, Android tabanlı MB300 anakartın yazılımı 1070mb boyutundaydı.

Kim ne derse desin stabilite anlamında bakacak olursak eğer, TV içerisine gömülü android işletim sistemini ben bir türlü benimseyemiyorum.

Haa Google TV işletim sisteminden beri daha sıcak bakıyorum doğru fakat TV donanımı buna uygun olmalı.

Murat ALA

Moderator
Moderator
O zaman bizim televizyon bozulunca bir tane de bize toplayalım :hihi

Hakan

Süper Üye
Kadim Üye
Bir çok yerde dile getirmiştim android 9 sürümündeki TV ler Haziran ayı gibi guncelleme alarak android 11 olacak diye.
Şu anda bu güncellemeler devam ediyor. Bu gün yazılım kontrolü yaptırdım (normalde TV yi pek açmıyorum) baktım ki benim TV ye de güncelleme gelmiş.
Bir guncellemede ileri değil de geri nasıl gidilir düşüncesini yola çıkaran Vestel yine yaptı yapacağını ?
Bu güncelleme ile bazı hatalar da çıkmaktadır bunlar youtubede yorum olarak geliyor. Ara yama gelecektir arkadaşlar.
Şimdiden hayırlı olsun.
Android 11 işletim sisteminin kaderi galiba. Sahip olduğum TV Android 11. NTFS yok.

ismai.l

Araştırmacı
Araştırmacı
Android 9 a geri dönme şansımız var mı acaba :unsure:

komando

Yeni Üye
Yeni Üye
Şimdiden hayırlı olsun.
Merhaba hocam, Benim android tv nin de güncellemeye ihtiyacı var, halâ üzerinde 5.1.1 sürmü var ve youtube a giremiyorum, hangisini kurmalıyım yardımcı olur musunuz?

VESTEL 55UB9690

PNL: 30091351

VPAZ: 20272075

Talebe

Araştırmacı
Araştırmacı
Düz mantık ile konuya bakalım.

Android 9 ile dahi bu donanım kapasitesi ile kasan donan kilitlenen veya geç tepki veren ürünlerin DAHA GELİŞMİŞ olan Android 11 sürümünü kaldırabilmesi mümkün olmadığı gayet anlaşılır olduğu üzere o halde sorulması gereken soru şu sanırım.

Android 11 kaynaklı BÜYÜMENİN farkını dengelemek için Android 9 dan neler gitti?

Ben yazılımcı değilim, kodlamadan vs anlamam her ne kadar eski Basic ci ve Python kodlama sertifika sahibi olsam da. Ancak bildiğim bir şey var ki her güncelleme ve geliştirme boyut değişikliği ve işlem yük artışı anlamına gelir.

Eğer bu donanım X performans için ayarlanmış ve ürün sonra Y performansına yükseltilmiş işe belli yan etkileri mutlaka olacaktır.

Linux tabanlı olan vestel tv lerde yıllar boyunca çekirdek yazılım yüklemesi yaptık ancak orada boyutlar android yazılımları gibi değildi.

Örnek vermek gerekirse, Aynı dönemde Linux tabanlı MB100 anakartın yazılım boyutu 90mb boyutundayken, Android tabanlı MB300 anakartın yazılımı 1070mb boyutundaydı.

Kim ne derse desin stabilite anlamında bakacak olursak eğer, TV içerisine gömülü android işletim sistemini ben bir türlü benimseyemiyorum.

Haa Google TV işletim sisteminden beri daha sıcak bakıyorum doğru fakat TV donanımı buna uygun olmalı.
Bu, her sistem de aynı. Kullandığım Toshiba notebook intel 5 islemci ve 8 gbyt ram ile döneminin en iyilerindendi. Üzerinde win 8.0 vardi. Güncelleme yaptilar. Win 8.1 oldu. Soğutucu fan susmaz oldu. Win 8 ile devam ettim. Sonra win 10 a yukseltme verildi. Yine ısınma sorunlari başladı. Driver guncellemeleri vs. işe yaramadı. Su an win8 ile sorunsuz calismaya devam ediyor.
@Adem Helvacı Beyin dedigi gibi. Maalesef her güncelleme donanım cephesinde kabul görmüyor....

PCTeknikElektronik

@PCTeknik
İnce Eleyen
@Adem Helvacı Abi bu arızanın açılımı nedir?

TV açılıyor ana ekran geliyor Ledler sönüyor ses var görüntü yok?

Burası yeri değil araya şıkıştırayım dedim garip bir olay oldu vestel yapıyorsa çok kişinin canı yanacak.

Son düzenleme:

emre0401

Yeni Üye
Yeni Üye
Yeni bir güncelleme yayınlanır mi acaba NTFS formatı destekleyen benim TV ua 9600 güncelleme yapmadım herhalde böyle kullanacagiz. NTFS destekleyen bir güncelleme gelirse foruma yazarmisiniz teşekkürler

ahmet01

Meraklı
Yeni Üye
Merhaba değerli ustalar Vestel 65ua9630 televizyonumuz Mart ayında geldi Donma takılma mevcut zaten NTFS desteği de yok formdaki yazıya denk geldim andorid 9 u yükleyebilir miyim yükleyebilirsem yazılım varmidir sizde